Abalona Renkli Sedef 15

abalona renkli sedef (15)

28x22x3mm
Renk spectrumu yapan kırmızı yeşil mavi yüzeyi opalizet görüntü arzeden bir istiridye çeşidi

Ürün Açıklaması

abalone-shell-7[1]Deniz kulakları kabuğu oval şekli yuvarlak, konveks, kavisli ve yüksek ya da çok basık olabilir. Kabuk küçük düz sunulması, genellikle kulak-şekilli sivri ve iki üç whorls . (Olarak bilinen son ağırşak vücut dövmesinin ) olduğu auriform kabuk ortak adı “kulak kabuk” sebebiyet veren, bir kulak benzer yani. Daha uzun ve şişmiş olduğu gibi “eşek kulağı” deniz kulağı, biraz farklı bir şekli vardır. Kabuğu Haliotis cracherodii cracherodii Leach, 1814 da sıradışı: o, o imperforatus olan, bir oval forma sahip bir exserted sivri gösterir ve dikenli kaburga vardır.

Kabuğunda bir manto yarık cinsinin karakteristik delik satır olduğu, kabuğunda bir oluk etkileyicidir. Onlar solungaçları su havalandırma ve su kolonu içine sperm ve yumurta bırakmadan için solunum açıklıkları vardır. Bu delikler olarak bilinen makyaj selenizone kabuk büyüdükçe oluştururlar. 8-38 delik bu dizi ön kenarına yakın olduğunu. Yalnızca çok az sayıda genel olarak açıktır. Kabuk büyür ve yeni delik oluşturmak gibi büyük delikler yavaş yavaş kapatılır. Her bir kulağı türleri selenizone açık delik tipik numarası vardır. Türlere bağlı olarak, bu delikler 4-10 vardır. Abalone hayır yok kapakçık . Diyafram kabuğun çok geniş ve bir sedefli .

Kabuğun dış çizgili ve mat. Kabuğun rengi türünden türe çok değişkendir ve hayvanın diyeti yansıtabilir. [ 4 ] yanardöner sedef kabuğun içine gümüş, pembe, beyaz, kırmızı ve yeşil-, kırmızı renk arasında değişir hatları yoluyla için Haliotis iris , hangi ağırlıklı derin maviler, yeşiller ve morlar gösterir.

Hayvan gösterileri fimbrialı [ anlam ayrımı ihtiyaç ] baş-lobları. Yan lobları fimbrialı ve vardır cirrated . Yuvarlak ayak çok büyük. Radula’ait küçük medyan dişleri vardır, ve lateral diş tek ve kiriş-gibidir. Yaklaşık 70 vardır uncini dişlemeli kanca ile, ilk dört çok büyük. Yumuşak gövde etrafında sarılır columellar kas ve onun ekleme yerine olmanın kolumella , kabuğun iç duvarının ortasında üzerindedir. Solungaçları simetrik ve iyi gelişmiş. [ 8 ]

Bu salyangoz kayalık yüzeylerde onların geniş kaslı ayak ile sağlam sarılmak sublittoral gibi bazı türler olsa da, derinliklerde Haliotis cracherodii yaygın olarak kullanılan Gelgit . Abalones nispeten küçük boyutta olgunluğa erişirler. Bunların verimi yüksek ve (10,000 her seferinde bir 11000000 yumurtaya) boyutları ile birlikte artar. Spermatozoa ipliksi ve bir ucunda sivri ve anterior ucu yuvarlak başıdır. [ 8 ]

Larvalar (yani kapalı beslemek lecithotrophic vardır sarısı kesesi ). Yetişkinler otçul ve onların ile beslemek rhipidoglossan radula’ait kırmızı veya kahverengi alg tercih makroalglerde üzerinde. Boyutları 20 mm (değişebilir Haliotis pulcherrima (veya daha fazla) 200 mm (için) Haliotis rufescens’in ).

Abalones olan otçul sert katmanlarından üzerinde.

Ağırlık olarak, yaklaşık olarak 1/3, hayvanın 1/3 sakatat ve 1/3 kabuk, yenilebilir ettir.

 
Designed by Losmedia Interactive Media Agency
    info@mineralagat.com
    +90 222 230 75 18