Peri Taşı 1

buz çökelleri peri taşı (1)

Ürün Açıklaması

PERİ TAŞLARI, BUZUL ÇÖKELLERİ, BUZUL KONKRESYONLARI

Buzul çökelleri veya  konkresyonlar sedimenter kayaçların boşluklarında binlerce sene çökelerek oluşan sıra dışı mineral oluşumlardır.Her biri benzersiz bir şekil oluşturmuştur.Buzul zamanında suların eriyip çekilmesi ile sulara karışan minerallerin binlerce sene çökelip birikerek taşlaşmış ve  buzul yumrularını meydana getirmiştir. Kalsiyum karbonat, kalsit ve silisyum dioksitten (opal) oluşmuşlardır. Buzul çökelleri veya konkresyonlar muhtemelen yaklaşık 10-12,000 yıl önce son buzul çağı sırasında oluştuğu tahmin edilmektedir. Eşsiz doğal oluşumlar mikro organizma kolonilerinin büyümesi ile oluşmuştur.. Genellikle “Kil konkresyonlar” veya Dünyada peri taşları olarak bilinmektedir. Peri taşları eşsiz, sıra dışı ve nadir oluşumlarından dolayı bir çok medeniyet tarafından farklı amaçlarla kullanılmıştır. Eşsiz doğal oluşumlar,insan figürleri,bebek şeklilleri,değişik hayvan şekilleri ve daha inanılmaz bir çok formda oluşan bu mineraller kişinin ruh haline göre farklı şekillerde yorumlanabilir.

PERİ TAŞLARI ENERJİ BOYUTU

yüzyıllar boyunca yerli halk tarafından peri taşı olarak benimsenip kullanılmış. Onlar peri taşlarını hayatları boyunca Sağlık,Refah ve şans  getirdiğine  inanarak üzerlerinde takı olarak taşımışlar. Seyahat ve yolculuk sırasında peri taşlarını üzerlerinde taşıdıklarında yolculuklarının huzur içinde geçtiklerini görmüşler. Sevenler sevdiklerine en güzel peri taşlarını sevgilerinin ifadesi olarak birbirlerine hediye etmişler. Evlerinde ve yaşam alanlarında en güzel peri taşlarını koyarak en halkını kötülüklerden koruduğuna inanılmış. Avcılık yaparken taşıdıkları küçük peri taşlarının  şans getirdiğine inanmışlardır.

Feng Shui: Sağlık ve denge için oturma odası,yatak odası ve yaşam alanlarına Bolluk ve refah için peri taşlarından yerleştirebilirsiniz.

Binlerce sene oluşumundan dolayı çok güçlü bir enerji barındıran bu taşlar terapi amacı ile de kullanılmıştır.

Peri Taşlarının taşıyana, yatıştırıcı ve sakinleştirici bir etkisi vardır. ruhu geliştirici bir enerjiye sahip olduğuna da inanılmıştır. Ayrıntılara dikkatimizi çekerek çözüm üretmemizi sağlayan bir taştır. Bu taşlar tabiat ana ile güçlü bir enerji bağlantısı vardır. Bu bakımdan size hayatı öğrenmenizde  yardımcı olurlar. Bu taşların toprak ile olan güçlü bir enerji bağlantısından dolayı, Elinizde peri taşı varsa,huzur içinde olursunuz.

PERİ TAŞLARI (Kil konkresyonlar)

Eşsiz sıra dışı oluşan bu mineraller 12 bin yıl önce son buzul çağında oluşmuş ender minerallerdir. Peri taşlarının her biri benzersiz şekillerde oluşmuştur. Koleksiyonluk parçalar olup her koleksiyoncunun tercih ettiği nadir örneklerdir.

DEKORATİF PERİ TAŞLARI

Doğanın İnanılmaz oluşumları olan en güzel peri taşlarını, Sevdiklerinize hiç unutulmayacak bir hediye olarak verebilirsiniz. Doğanın bu muhteşem sanat eserlerini evinizin en güzel köşelerine yerleştirerek, Evinizin  enerjisini yenileyip daha huzurlu yaşam alanları yaratabilirsiniz.

 
Designed by Losmedia Interactive Media Agency
    info@mineralagat.com
    +90 222 230 75 18