TUANA TAŞ TAKI SANAT ATÖLYESİ

2005 Senesinde 7,5 sene araştırmalar sonucu Açmış bulunduğumuz TUANA TAŞ TAKI SANAT ATOLYESİNİ Uşak tan Eskişehir deki yeni işyerimize taşımış bulunmaktayız. Atölye ve Mağaza olarak bütün faaliyetlerimize Eskişehir de hamam yolu yediler parkındaki yeni işyerimizde devam etmekteyiz.Doğayı, taşları ve sanatı çok sevdiğimizden, Taşları ve Mineralleri tanıtmak amacı ile ,Süs Taşı işlemeciliği sevdirmek ve sanatla ilgili bilgi ve tecrübelerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz..Araştırmalarımız neticesinde doğada gezerek tespit ettiğimiz mineralleri (Taşları) kendi işyerimizde takıda kullanılmak üzere kabaşon taş olarak işlemekteyiz.Taş işleme makinelerini kendimiz yapmaktayız.Sulu sistem elmas kesici ve yatay lap makineleri ile taşlara şekil veriyoruz. Öncelikle Anadolu’nun değişik bölgelerinden araştırmalar neticesinde bulduğumuz nadide taşları işleyip taş işlemeciliğini(lepideri) yaygınlaştırmak, sevdirmek ve taşa gönül verenlere öğretmek istiyoruz.

Sanatsal çalışmalar olarak atölyemiz de traverten taş yüzeyine eski medeniyetlere ait gravür çalışmaları yapmaktayız .Antik eskitme Amforalar, Bu çalışmalar içinde mermer sektörüne yönelik geliştirdiğimiz ürünlerden; mermerden taş duvar ve masa saatleri, eskitilmiş güneş saatleri, kolye uçları, anahtarlık ve değişik dekoratif objeler üretmekteyiz.Doğal Minerallerden toblolar tasarlayıp Doğal işlenmiş taşlardan kişiye özgü farklı tasarımlar yapmaktayız. 2005 Senesinden beri aktif olarak Atölye ve Mağaza olarak çalışmalarımız devam etmektedir. Bu süreç içinde bireysel olarak Gravür işleme kursları ve Kabaşon işleme tekniği ile ilgili kurslarımız da devam etmektedir.Dönem dönem taş sever ve doğa severlerle mineral araştırma ve bulma gezileri de düzenlemekteyiz.Bu süre içerisinde Uluslar arası İZMİR DOĞAL TAŞ FUARI (BARBLE) ve KAYSERİ YAPI FUARI’NA Ankarada MTA nın JEOLOJİ KURULTAYINA ve AKM de HEDİYELİK EŞYA FUARINA da stand açarak katılımcı olarak katılmaktayız.

Taşa gönül verenler, doğanın mucizesi doğal taşların gizemli yolculuğunda sizlerleyiz. Sizler de gizemli taşları inceleyerek, araştırarak hayatınıza renk katabilir, kendinizde ve çevrenizde farklı açılımlar yaratarak yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz…

 

Comments are closed.

 
Designed by Losmedia Interactive Media Agency
    info@mineralagat.com
    +90 222 230 75 18