111MİNERAL ARAŞTIRMA GEZİ KULÜBÜ

 

Taşa gönül verenler ve koleksiyonerler Kendi Taşınızı Kendiniz Toplayabilirsiniz…

TUANA TAŞ TAKI SANAT ATÖLYESİ rehberliğinde Gemoloji, Mineraloji ve lepitary (süs taşı işlemeciliği) ile ilgili bilgi verilerek Mineral Araştırma gezileri düzenlemekteyiz. Gezimizde topladığınız mineral örneklerini hatıra olarak sizlere hediye ediyoruz. Dilerseniz atölyemize de getirip işletebilirsiniz.

Eskişehir bölgesinde Dentritik agat çeşitleri,mavi kalsedonlar,pembe kalsedonlar,mor kolsedonlar,dürüze kuvars ve kalsedonlar,jasper oluşum çeşitleri, opal çeşitleri ve daha bir çok mineral çeşitleri bulunmakla beraber, bu süs taşlarını atölyemizde işleyerek takılarda ve dekoratif ürünlerde kullanmaktayız. Araştırma gezisi sonucu topladığımız süs taşı agat örneklerinden atölyemizde keserek birer yüzlerini işleyip parlatarak taşın içindeki o muhteşem güzelliği ortaya çıkarmaktayız.

Taşa gönül verenler, doğanın mucizesi doğal taşların gizemli yolculuğunda sizlerleyiz.

Sizlerde taşların gizemli dünyasını inceleyerek hayatınıza renk katabilirsiniz.

GEZİ ESNASINDA YANINIZA ALMANIZ GEREKENLER222

Jeod çekici (demir saplı bir çekiç), arazide yürüyüşe uygun  ayakkabı, şapka, plastik gözlük, rahat kıyafet, mümkünse uzun kollu, iş eldiveni ve sırt çantası ve su

TAŞ İŞLEME ATÖLYE ÇALIŞMALARI

Mineral araştırmasında bulduğumuz yarı değerli taşları atölyemizde kabaşon olarak işlemekteyiz, modül şeklinde taşlarıda ikiye kesip yüzey parlatmasını yapılarak altlarına ahşap kaide koyup  koleksiyonluk ürün olarak satışa sunmaktayız. Agat modüller 6,7,8 mm inceliğinde dilim kesilerek yüzey parlatması yapılmaktadır. Atölyemizde spa taşları ve masaj taşları da işlemekteyiz. Tamburda şekilsiz taşların yüzey parlatması yapılarak kolye uçları, cep taşları ve koleksiyonluk taşlarda üretmekteyiz. Mihenk taşlarını da işlemekteyiz. Atölyemizde taş işleme kursu ve eğitimi de  verilmektedir.

İLETİŞİM: MİNERAL ARAŞTIRMA GEZİ KULÜBÜ ne üye olmak isteyenlerin isim, soy isim, cep tel ve mail adreslerini bize bildirmeleri rica olunur. Gezi tarihleri belli olduğunda mail adreslerinize detaylı bilgi gönderilecektir.

 

TUANA TAŞ TAKI SANAT ATÖLYESİ

Web sayfalarımız                      İletişim mail adresleri      

www.mineralagat.com             info@mineralagat.com

www.tuanagem.com                info@tuanagem.com

0 222 230 75 18

 

 

Comments are closed.

 
Designed by Losmedia Interactive Media Agency
    info@mineralagat.com
    +90 222 230 75 18